• Index
  •  » Poradnik
  •  » ~Instrukcje dla całkowitych nowicjuszy!

#1 2012-06-06 00:57:14

 Mirouchi

http://i.imgur.com/ACbx8.png

914949
Skąd: Warszawa, Polska
Zarejestrowany: 2012-02-02
Posty: 1299
Wiek Postaci: 17 lat
Główny Pokemon: Ninetales
WWW

~Instrukcje dla całkowitych nowicjuszy!

Wielu z was nie miało wcześniej kontaktu z forami/grami typu PBF i często pojawiają się na chacie czy w postach pytania ,,od czego zacząć?" Postaram się krótko wyjaśnić wam sens i mechanizm naszej gry.

Po pierwsze warto zrozumieć czym jest PBF, co pięknie tłumaczy kochana ciocia Wikipedia.
Ogółem - coś dla ludzi, którzy lubią pisać, no i czytać.
Czym Pokemony są i na jakich zasadach funkcjonuje ich świat myślę, że każdy wie. Na tych samych zasadach funkcjonuje gra, niektóre są odrobinę naciągnięte do możliwości forum. Poszczególne funkcje są objaśnione w ,,przyklejonym", czyli wyróżnionym wątku w każdym dziale.

Przechodząc do samej rozgrywki:
- Zaczynasz od wypełnienia formularza w Laboratoriom. Dzięki temu wybierzesz startera oraz, po krótkim czasie, otrzymasz Kartę Postaci (KP). Zakłada ją Administrator. Przypominam o umieszczeniu linku do niej w sygnaturze! Edytuje się ją poprzez Profil -> Sygnatura/Avatar (odsyłacz w belce pod nagłówkiem). Link wstawia się kodem:

Kod:

[url= link do KP bez spacji ]Karta Postaci[/url]

Oczywiście zamiast napisu ,,Karta Postaci" może być odpowiednio zakodowany link do obrazka.
Gdy KP jest gotowa przychodzi czas na wybór Mistrza Gry (MG), który będzie prowadził przygodę. Polega to na tym, że najpierw wypełniasz formularz (każdy MG ma inny) czyli opisujesz swoją postać, jej historię itd. Po czym MG rozpoczyna Twoją przygodę (nie ma obowiązku przyjąć Cię bezkrytycznie, ale o tym za chwilę). Twoim zadaniem jest odpisanie mu, pamiętając, że dowodzisz tylko swoją postacią, działania wszystkich innych, w tym twoich pokemonów zależą od MG. Odpisy powinny trzymać się tych zasad. Jak już wcześniej wspomniałam - MG może nie przyjąć Cię z różnych powodów, zależnych od jego wymagań, najczęściej dostaje się szansę na poprawę. Jeśli zaś MG upiera się przy swoim nie należy się poddawać tylko spróbować u kogoś innego. Oczywiście każdy MG ma ograniczoną ilość miejsc.


Oprócz tego na forum znajdziecie wiele dodatkowych opcji, pozwalających na zdobywanie Pokemonów, ataków dla nich, pieniędzy oraz przedmiotów, tudzież stanowiących czystą rozrywkę.
- Pokemony, poza przygodą, można łapać na Safari, oraz w Jeziorze (tylko Magikarp). W Kopalni można wykopać skamielinę, a następnie ożywić ją w Centrum Pokemon. Zarówno w Jeziorze jak i Kopalni można wykopać Jajo jakiegoś Pokemona. Jaja czasami pojawiają się na Loteriach, albo są nagrodami w konkursach. Raz w miesiącu można też Adoptować Pokemona, jest ich jednak ograniczony wybór i liczba. Lista Pokemonów ,,specjalnych" (LPs) to zbiór stworków, których nie można złapać w żadnym z wymienionych miejsc (włącznie z przygodami i poza skamielinami z Kopalni). Zdarza się, że trenerzy sprzedają swoje Pokemony na Straganach.
- Nie ma tu systemu poziomów, więc o ewolucji decyduje MG. Oczywiście walki z graczami czy z liderami są w stanie ją przyśpieszyć.
- Ataków Pokemony uczą się również w przygodzie. Poza tym w Sklepie można kupić TMy i HMy. Po wygranej z liderem również otrzymuje się TMy.
- Pieniądze zdobywa się przede wszystkim dzięki Pracy. Można je złowić w Jeziorze albo wykopać w Kopalni. Wylosować w Kasynie. Wygrać w walce z liderem. Albo zarobić przez pomoc w rozwoju forum, pełniąc rolę moderatora, MG, albo sędziując w specjalnych wydarzeniach, jak turnieje czy pokazy.
- Przedmioty znajdziecie naturalnie w Sklepie, na Straganach, w Kopalni, Jeziorze, na Loterii, w Cieplarni(jagody), mogą się trafić w przygodzie, a także wszelkich innych eventach mniej lub bardziej okazjonalnych.
- Możliwe jest wzięcie ślubu z innym użytkownikiem.
- Proponuję także dodać datę swoich urodzin do forumowej listy.
- Oczekiwanie na odpisy umilą Gry Forumowe.
- Artyści mogą pochwalić się swoją Twórczością, nie tylko z zakresu sztuk plastycznych, ale także literackich i... wszelkich innych.
- Mile widziana jest aktywność na forumowym chacie (na dole głównej strony).


To chyba tyle, jeśli chodzi o podstawy.
Jeśli wciąż coś jest nie jasne - proszę pytać na chacie lub w odpowiednim dziale.
Administracja życzy miłej gry wszystkim użytkownikom!


http://img835.imageshack.us/img835/8704/devi.png http://republika.pl/blog_dl_5113353/7948957/sz/grafika_poniekad_kopia.png http://a.deviantart.net/buttons/m/i/mirouchi.gif?1
http://img687.imageshack.us/img687/1319/18748343.pnghttp://img140.imageshack.us/img140/1374/alegorycznayrafa.png
Jeśli z winy twojej z głowy Lucyfera spadnie choć
jeden włos, tedy szykuj się, mój drogi, na to, że
  rzyć twa w jesień średniowiecza się przemieni.

Offline

 
  • Index
  •  » Poradnik
  •  » ~Instrukcje dla całkowitych nowicjuszy!
Klodi ~ [Administrator] ~ 32295668
Dyziek ~ [Administrator] ~ 7995310

Minoru ~ [Moderator] ~ 10741727
GG: 10741727
Aiwlyss ~ [Moderator] ~ 16097173
GG: 16097173

PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF Toplista stron Anime&Manga Toplista Anime Toplista Anime Strefa

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
szlabany warszawa bartosz bielawski Leczenie kanałowe